לימודי חוץ – קורסים

 

שנת הלימודים מתחילה ב-22/10/17

~רישום וציור~

רישום וציור  – העין והרוח

בהנחיית דינה קופלמן

הקורס כבר מלא, ניתן להירשם בהמתנה

ראשון 9:00-13:00, 28 מפגשים

שכר לימוד: 3500 ₪ לא כולל חומרים

בקורס זה נתרגל יכולת הבעה בדו ממד, נחקור צורה וצבע ונתייחס לבניית מרחב בציור ולמערך קומפוזיציוני. נתחיל בעבודה מהתבוננות בדומם, במודל ובנוף ובהמשך נעבור לעבודה פתוחה יותר המשלבת שימוש ברפרנטים של רישומים, ציורים וצילומים כשהנושא הוא אישי יותר. נבחן אופציות להפשטת הדימוי המצויר ונתרגל מהלכים כמו השטחה ופירוק. נתנסה בדרכים שונות ומגוונות של הנחת הצבע על הבד ככלי למבע וביטוי. נעבוד בפחם, בדיו, בצבעי שמן ובטכניקת קולאז׳.

דינה קופלמן | למדה בבצלאל ובסדנא לרישום וציור ירושלים (JSS), הציגה מעבודותיה בתערוכות בארץ, יוצרת בסטודיו בחוצות היוצר בירושלים.

 

הפרויקט של מאיה ושגיא

קורס ציור עכשווי למתקדמים

הקורס כבר מלא, ניתן להירשם בהמתנה

ראשון 17:00-21:00, 28 מפגשים

שכר לימוד: 3,700 ₪ לא כולל חומרים

קורס ציור מתקדם כולל שתי סדנאות אמן סמסטריאליות בליווי תהליכים חומריים ורעיוניים.

​סמסטר א' | בהנחיית שגיא אזולאי | 14 מפגשים

התמה המרכזית של הקורס הינה הקשר בין הדימוי והחומר בציור. דרך שיחות ועבודה מעשית נבחן את הציור כביטוי לפעולה גופנית ומנטלית של האמן ונצבור כלים טכניים ועיוניים שיעזרו לנו להבין את המפגש בין תוכן, צורה, דימוי וחומר. ננסה לבחון דרכי פעולה ציוריים על ידי שימוש בהגבלות טכניות שיאפשרו לנו להעשיר את השפה הציורית וללמוד דרכים שונות של הפשטה. במהלך הקורס נכיר דמויות מעולם האמנות, מתקופות ומסגנונות שונים ואת אופן העבודה שלהם. הקורס ייערך כשיעור סטודיו פעיל ויכלול גם עבודות בית ודיונים כיתתיים.

סמסטר ב' | בהנחיית מאיה ישראל | 14 מפגשים

בקורס זה נלמד להכיר את הכלים הפיזיים והמחשבתיים של היוצר. את הלכי החשיבה הבונה, בה על היוצר לפענח את המרחב ואת הכללים המעצבים אותו כמו האור, הפרספקטיבה והקומפוזיציה. בקורס נשים דגש רב על היכרות עם דרכי עבודה אינטואיטיביות לצד טכניקות עבודה מלומדות. מטרת הסדנה פיתוח שפת ציור אישית ומאתגרת וכלים שימושיים לעבודת היוצר העצמאי במרחב הפרטי. הטכניקות שיילמדו מבוססות על מקורות השראה מהתבוננות, זיכרון ודמיון.

שגיא אזולאי | בוגר תואר שני בבצלאל, זוכה הפרס לציור ע"ש אסנת מוזס לאמן צעיר לשנת 2014 ופרס לורן ומיטשל פרסר להצטיינות בציור. חי ויוצר בתל אביב-יפו.

מאיה ישראל | בוגרת תואר שני בבצלאל ולימודי תרפיה באמנות (מכללת דוד-ילין), זוכת פרס צייר ירושלמי ע"ש שושנה איש-שלום. חיה ויוצרת בירושלים.

  

בעין צעירה

בהנחיית סיגל צברי

הקורס כבר מלא, ניתן להירשם בהמתנה

ראשון 17:30-20:00, 28 מפגשים

שכר לימוד 2,750 ₪ כולל חומרים

קורס לנוער בגילאי 11-17 הפותח שער לעולם הציור, עם הקשבה רבה לעולם הפנימי והיצירתי של כל אחד ואחת. נכיר ונתנסה בטכניקות שונות כמו רישום בעיפרון, רישום בגיר/עיפרון לבן, קולאז' וצבע שמן. הקורס מפתח מיומנויות אלה תוך כדי התבוננות בטבע דומם , מודל לבוש ודיאלוג עם יצירות מופת.

 

אותיות ברישום ובצבע

בהנחיית סיגל צברי

קבוצת בוקר: שני 09:00-14:00 , 28 מפגשים – הקורס כבר מלא, ניתן להירשם בהמתנה

קבוצת ערב: שני 15:00-20:00, 28 מפגשים – הקורס כבר מלא, ניתן להירשם בהמתנה

שכר לימוד 5,650 ₪

קורס מעמיק זה נפתח בתרגול יסודות הרישום בעפרון ובפחם ובהמשכו חוקר את השפה הציורית בצבע שמן. הקורס ידגיש את החשיבות שבהגדרת הקו והכתם שניהם יחד וכל אחד לחוד, את יסודות ערבובי הצבע – הפלטה וההרמוניות המצויות בה. נפתח מיומנות בחיפוש אחרי מוטיב ציורי והבאתו אל הבד בצבע, כל זאת בהתנסות של כעשרים מפגשי מודל, בעבודה מול טבע דומם ועבודות עם רפרודוקציות של אמני המופת. מבנה הקורס יכוון להעמקה מעבודות קצרות אל עבודה ממושכת.

 

קאמרי בשישי

בהנחיית סיגל צברי

הקורס כבר מלא, ניתן להירשם בהמתנה

יום שישי אחת לשבועיים 8:30-13:30, 14 מפגשים

שכר לימוד: 5650 ₪

קורס אינטימי למתקדמים (שמונה משתתפים)- ליוצרים שמרגישים שרגלם כבר מושכת לעבודה עצמאית בסטודיו. המפגשים יתקיימו אחת לשבועיים ויעסקו הן ברישום והן בצבע בהתייחסות למודל ולטבע דומם. במהלך השיעורים סיגל תעבוד חלקית במקביל לסטודנטים, על מנת להדגים תהליכי עבודה ולאפשר למשתתפים לבנות תהליך אמנותי התפתחותי מקביל. בכל שיעור נדון במשותף בעבודותיהם העצמאיות של שניים מהמשתתפים כדי לפתח רעיונות להמשך ההתפתחות בסטודיו.

סיגל צברי | למדה במכון אבני תל-אביב, זוכת פרס שיף לאמנות פיגורטיבית-ריאליסטית. לימדה בסדנא לציור ורישום ירושלים (JSS) ,ובמכון לאמנות חזותית בפתח תקוה. מלמדת זו השנה השמינית בתכנית קיץ באיטליה. חיה ויוצרת בראשון לציון.

 

רישום וציור למתחילים

בהנחיית אלה כהן ונסובר

שני 9:00-13:00

שכר לימוד: 3,500 ₪

בקורס זה נלמד את יסודות הרישום והציור. נתחיל את הקורס בתרגילי רישום בעפרון, ומשם נעבור לעבודה בצבע. נכיר את תאוריית הצבע של שברל- נתרגל עבודה בצבעי יסוד וצבעים משלימים, ונלמד כיצד להשתמש בהם ליצירת עומק והצללה. נתרגל ערבובי צבעים והכנת משטחי עבודה. נצייר מול טבע דומם, יצירות מופת ומודל חי. במהלך השנה יינתנו מספר תרגילים המכוונים לעבודה אישית, בהם יוכלו המשתתפים לבחור את מושאי הציור ולעבוד באופן עצמאי.
הקורס יתקיים במנהל הקהילתי בשכונת גבעת משואה, ברחוב דולצ'ין 19.

אלה כהן ונסובר | ציירת, בוגרת המחלקה לאמנות בצלאל. סיימה לאחרונה את תוכנית toolbox רזידנסי לאמנים ומעצבים. יוזמת ואוצרת פרויקטים אמנותיים. עובדת בסדנאות האמנים של הגלריה החדשה בטדי, ירושלים.

 

ציור תמטי

בהנחיית שגיא אזולאי

הקורס כבר מלא, ניתן להירשם בהמתנה

שלישי 13:30-16:30 סמסטר א' 14 מפגשים

שכר לימוד: 1,500 ₪

*קורס פתוח לקהל הרחב במסגרת המסלול ללימודי אמנות בקוביה

בקורס נחקור תפישות שונות ביחס לאמנות הפלסטית בכלל ולציור בפרט. דרך עבודה מעשית ודיון ננסה להבין את חשיבות תהליכי העבודה ופרקטיקת הסטודיו. נפתח כלים טכניים, נאסוף ונצבור מקורות השראה שיעזרו לנו להעמיק את השפה הציורית האישית.

הקורס ייערך כשיעור סטודיו פעיל ויכלול עבודות בית ודיונים כיתתיים.

 

מרישום לצבע – מלאכת הציור

בהנחיית שולמית ניר

הקורס כבר מלא, ניתן להירשם בהמתנה

שלישי 17:30-21:30, 28 מפגשים

שכר לימוד: 3,500 ₪

"מסע גילוי אמתי אינו טמון במציאת נופים חדשים אלא בהתבוננות דרך עיניים חדשות"  מרסל פרוסט.

קורס זה מיועד למי שרוצה לצייר: למתחילים המעוניינים בקבלת בסיס טכני ורעיוני ולתלמידים ותיקים המעוניינים להתמקד בפרויקט אישי בציור.

בסמסטר הראשון נתמקד ברישום בפחם כהכנה לחשיבה ציורית. נתמודד עם הפער בין העין ליד ונלמד מדידה, קו, כתם, אור וצל, ראיה ציורית מופשטת ועוד. המעבר לציור בצבעי שמן יהיה לקראת תחילת הסמסטר השני כהמשך ישיר וטבעי. הלימוד יתבסס על ציור מהתבוננות בטבע דומם, מודל, דיוקנאות, תרגול העתקות של ציורי מופת ובחירות אישיות.

שולמית ניר | בוגרת בצלאל, הסדנא לרישום וציור של ישראל הרשברג והסלייד בלונדון. הציגה לאחרונה תערוכת יחיד מעבודותיה בגלריה של הקוביה. חיה ויוצרת בבית העמק.

 

חושבים ציור

קורס רישום וציור למתקדמים

בהנחיית עדנה אוחנה

הקורס כבר מלא, ניתן להירשם בהמתנה

רביעי 09:30-13:30, 28 מפגשים

שכר לימוד: 3500 ₪

הקורס יתמקד בהקניית יסודות חשיבה ויזואלית בדו-מימד, העמקה ושכלול יכולת ההתבוננות ומיומנויות טכניות. תהליך הלימוד נעשה בתרגילים מול טבע דומם ומודל. נתנסה בפחם ודיו ונתמקד בעיקר בצבעי שמן. נעבוד על נושאים כמו חלל ונוף, ונכוון לעבודה על פרויקטים אישיים. מסגרת הלימודים מותאמת אישית לכל תלמיד. הקורס ילווה בהרצאות על ציור עכשווי ומקורות השפעה.

 

מפגשים ראשוניים

קורס בסיסי ברישום וציור

בהנחיית עדנה אוחנה

רביעי 16:00-20:00, 28 מפגשים

שכר לימוד: 3,500 ₪ לא כולל חומרים.

הקורס יתמקד בהקניית כלים להבנת הרישום והציור בשלביו הראשונים, דרך הכרות עם טכניקות עבודה מגוונות. נייר, בד, פחם, דיו, צבע ועוד ישמשו כבסיס להתנסות ראשונית בעולם הציור. הקורס ילווה בדיון בכיתה ובביקורת אישית שמטרתה לבנות, להעמיק ולשכלל את שפת הציור, ויכלול גם הרצאות תיאורטיות.

עדנה אוחנה | אמנית רב תחומית פעילה ,בוגרת תואר שני בבצלאל, הציגה מעבודותיה בתערוכות רבות, ביניהן השנה במוזיאון ישראל בירושלים ובמוזיאון חיפה. חיה ויוצרת בתל אביב.

 

ממציאות לאשליה  

סטודיו פתוח בהנחיה אישית

בהנחיית עדינה ינאי

הקורס כבר מלא, ניתן להירשם בהמתנה

רביעי, 10:00-13:00, 28 מפגשים

שכר לימוד: 3,100 ₪

קורס ציור זה מיועד לתלמידים מתקדמים המעוניינים להמשיך לצייר באופן עצמאי תוך הכוונה מקצועית ורעיונית. המשתתפים עובדים בחומרים על פי בחירתם : שמן, מים, גירים, פסטל, קולאז' וכדומה, ומקבלים הדרכה בטכניקות הצבע השונות. בשיעורים יושם דגש על התבוננות ותרגומה לעבודה בדו-מימד. נעסוק במעבר מראליזם למופשט ונקיים דיאלוג עם יצירות אמנות מתקופות שונות תוך מתן דגש על פרשנות אישית.

עדינה ינאי | ציירת פעילה בוגרת בצלאל, חברה באגודת הציירים, השתלמה בהדפס באוניברסיטת קליפורניה, מורה ותיקה במוזיאון ישראל. חיה ויוצרת במודיעין.

 

תהיה, גילוי וביטוי אישי בציור

בהנחיית רורי אלוויס

הקורס כבר מלא, ניתן להירשם בהמתנה

חמישי 9:00-13:00, 28 מפגשים

שכר לימוד: 3,500 ₪

הקורס מיועד לבעלי ניסיון בציור, המעוניינים לפתח את עולמם הפנימי ולשכלל את יכולותיהם הטכניות וכן למתחילים המעוניינים להיכנס לעולם הציור תוך התנסות פעילה וליווי אישי. לתלמידים תינתן מידה רבה של בחירה הן בחומרים והן בנושאי הציור. נתמקד בעבודה אישית ונפגש לשיחה קבוצתית, שתאפשר דיאלוג ורפלקציה בין היוצרים ליצירותיהם ובין חברי הקבוצה.

הקורס כולל מפגשי עבודה עם מודל, התבוננות  בעבודות של אמנים הרלוונטיים לעבודת התלמידים, ומפגש משותף במוזיאון.

רורי אלוויס, ציירת ומורה ותיקה לציור במוזיאון ישראל, חיה ויוצרת בעין כרם. אפשר  לפגוש אותה באינטרנט ב: "Rory Allweis Ted Talk",  ובאתר- roryallweis.com.

 

מרישום לציור

בהנחיית מאיר אפלפלד

הקורס כבר מלא, ניתן להירשם בהמתנה

חמישי 16:00-20:00, 28 מפגשים

שכר לימוד 3,500 ₪

בקורס זה נעסוק בציור מרישומי הכנה. הסוגות בהן נתמקד הן טבע דומם ונוף, תוך תשומת לב לשאלות של קומפוזיציה והבהרת תפקיד הרישום כמדיום מתווך ומכין לציור. במהלך הקורס נרשום במדיומים שונים כגון: עפרון, דיו ופחם, ונצייר בצבעי שמן וכן בצבעי מים. מטרת הקורס : בחינה מחדש של תהליך היצירה לאור הפרקטיקה של ציור מרישום המאפשרת השתחררות מ"רודנות הטבע" ביטוי (בו משתמש הצייר הצרפתי דגה) המבטא את הקושי של האמן לשמר את עצמאותו תוך ציור ישיר מהטבע וזאת מתוך הכורח לחקות את שרואות עיניו. זאת בעוד הפרקטיקה של ציור מרישום מאפשרת מתן ביטוי לחזונו הפנימי.

מאיר אפלפלד בוגר Byam Shaw School of Art, והאקדמיה המלכותית בלונדון. הציג מעבודותיו בגלריה גורדון, ארטספייס, רוטשילד אמנות והגלריה האוניברסיטאית בתל אביב. חי ויוצר בירושלים.

  

רישום וציור מהתבוננות

בהנחיית רוני טהרלב

הקורס כבר מלא, ניתן להירשם בהמתנה

שישי 09:00-13:00  28 מפגשים

שכר לימוד: 3,700 ₪

בסדנא נתמקד בהקניית בסיס רחב של רישום וציור ובלימוד עבודה בצבע שמן. נתרגל ונלמד את הצדדים הטכניים והתיאורטיים של ציור מודל כיום. המפגשים יכללו עבודה מול מודל וטבע דומם, הצגה והעתקה של עבודות המאסטרים הגדולים והסברים שיעסקו בנושא הרלוונטי לכל שלב בציור : רישום קומפוזיציה, מדידות וגיאומטריה, סוגי פלטות, טונאליות, תיאוריה של צבע ועוד. הסדנא מתאימה למתחילים ולממשיכים.

רוני טהרלב | תלמידתו של ישראל הרשברג, מציגה בגלריות ומוזיאונים בארץ ובעולם, זוכת פרס אוסקר הנדלר, פרס ההצגה בתחרות הBP award  ופרס בן יצחק של מוזיאון ישראל. עוסקת בציור מהתבוננות.

 

 

~קרמיקה~

פיסול ועיצוב בחומר קרמי למתחילים

בהנחיית שולמית עציון

הקורס כבר מלא, ניתן להירשם בהמתנה

ראשון 10:30-13:30, 28 מפגשים

שכר לימוד:3700 ₪ כולל חומרים

קורס פיסול קרמי מאפשר היכרות עם החומר הקרמי על מגוון התכונות שהוא מציע: חושניות, ראשוניות, כוח, חופש והבעה. בקורס יילמדו מיומנויות עבודה בסיסיות בפיסול ועיצוב כלים. כמו כן ילמדו טכניקות צבע קרמיות. כל העבודות יישרפו בתנור מקצועי. יושם דגש על יצירת חוויה רגשית ואסתטית למען ההתפתחות האישית של כל משתתף/ת.

מיועד למתחילים ולהעשרת היכולת למתקדמים.

שולמית עציון | עוסקת בפיסול, מיצב צילום ווידאו. בוגרת המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל ותואר שני באוניברסיטת חיפה. הציגה בתערוכות יחיד וקבוצתיות בארץ. מרצה במכללת אמונה. חברה בסטודיו משלך. חיה ויוצרת בירושלים.

 

חומר- אש ומים – קורס קדרות 

בהנחיית ליאוניד גוסין

שלישי 9:30-13:00 , 28 מפגשים

3,900 ₪ כולל חומרים ושריפה קרמית.

החומר הוא חסר צורה, חסר רגש וחסר משמעות אנושית. את כל אלה החומר מוכן ומסוגל לקבל באמצעות האדם היוצר. התנאי להתחברות אמתית עם החומר הוא המרחב והזמן שהאמן מפנה עבורה. הקורס מבוסס על תרגילים בנושאים שונים באובניים : צורות גיאומטריות, פירוק והרכבה, מיכל ומכסה, פרופורציות ומשקלים ועד לפיתוחה של שפה אישית בהכנת כלים . הקורס בהנחיה אישית מאפשר השתתפות תלמידים מנוסים וגם מתחילים.

ליאוניד גוסין | בוגר המחלקה לעיצוב קרמי, בצלאל. מלמד פיסול במדרשה לאמנות, בבית בנימיני ובמכון אבני. חי ויוצר בירושלים.

   

אובניים – עונות השנה

בהנחיית ויטה לנסקי זר

הקורס כבר מלא, ניתן להירשם בהמתנה

ראשון 16:30-20:00, 28 מפגשים

שכר לימוד: 3,900 ₪ כולל חומרים ושריפה קרמית.

בקורס נלמד טכניקות שונות ליצור כלי חימר בעזרת האובניים. נלמד להבין ולהכין את הצורה הנפחית של הכלים. ניישם עיבודים צבעוניים שונים של פני השטח, ולבסוף נכסה את הכלי בציפוי זכוכיתי (הזיגוג).

עונות השנה יהוו השראה לכלים שניצור, מבחינת האווירה, ההרגשה, הצבעוניות והשימושיות של הכלים. כל תלמיד יוכל ליצור סדרה של כלים בהתאם למעגל העונות השנתי.

ויטה לנסקי-זר | אמנית פעילה. למדה במחלקה לקרמיקה וזכוכית בבצלאל. בוגרת האוניברסיטה העברית. חיה ויוצרת בירושלים.

 

~פיסול~

פיסול פיגורטיבי

בהנחיית לאוניד גוסין

הקורס כבר מלא, ניתן להירשם בהמתנה

שני 9:00-12:00, 10 מפגשים במחצית השנייה של השנה.

שכר לימוד: 1,300 ₪ כולל חומרים ושריפות קרמיות

*קורס פתוח לקהל הרחב במסגרת המסלול ללימודי עיצוב קרמי. השתתפות מותנית בשיחה מקדימה עם המורה וקבלת אישור השתתפות

בקורס זה נלמד לפסל גוף אדם תוך הבנת מבנהו האנטומי והתפקודי. העבודה תעשה תוך מפגש עם זרמים באמנות, ויצירה בהשראתם. במהלך הקורס נתנסה בטכניקות קרמיות בפיסול, תהליכי שריפה ושיטות צביעה, ונכיר פתרונות טכנולוגיים. כל זאת לכדי תוצאות מוגמרות ורכישת כלים לעבודה הפיסולית.

   

גוף האדם

בהנחיית עמנואל גלמן

רביעי – 18:30-21:30, 28 מפגשים

שכר לימוד: 3,700 ש"ח כולל חומרים בסיסיים ושריפות קרמיות, לא כולל תשלום למודל.

קורס פיסול קלאסי הפותח למשתתפים צוהר לעולם העשיר של הבנת שפת האמנות התלת-ממדית. הקורס מאפשר למשתתפים להגשים את חלום הביטוי העצמי באמצעות הפיסול. בסיום השנה יקבלו המשתתפים כלים לפסל גוף אדם ולהשתמש בו כחומר אמנותי. ניצור מתוך התבוננות במודליסט, נכיר את מבנהו האנטומי של גוף האדם, נלמד שיטות המדידה ושימור הפרופורציות בהקטנה/הגדלה, נפסל יש מאין בחומרים רכים, נכיר שיטות השימור של יצירה פיסולית: יציקה  ושריפה בתנור, נבנה קונסטרוקציות, נסקור את תולדות הפיסול של גוף האדם ונתנסה בביקורת יצירות פיסוליות.

הקורס מיועד למתחילים ולאלה שהתנסו בעבר בפיסול קראמי ו/או בטכניקות של יציקה.

עמנואל גלמן | בוגר לימודי מתמטיקה ותולדות האמנות באוניברסיטה העברית. התמחה בפיסול אצל הפסלים דן גרוסמן וחוה מחותן, והציג בתערוכות יחיד וקבוצתיות בארץ. חי ויוצר ברמת-גן.

 

מריאליזם לדמיון

בהנחיית ענת אשד

הקורס כבר מלא, ניתן להירשם בהמתנה

חמישי- 17:30-20:30, 28 מפגשים

שכר לימוד: 3,700 ₪ כולל חומרים בסיסיים

הקורס יתרכז בפיתוח התבוננות בעצמים ובמודל חי, וניסיון לבנותם בצורה ריאליסטית. כל נושא יתפתח מהדימוי הריאליסטי לרעיון דמיוני כשהתהליך ילווה בהתנסות בחומרים שונים: חימר, רשת, מלט, גבס, סיליקון, יציקות, ריתוך, נייר ועוד.

הקורס מיועד לממשיכים אך פתוח לקבל משתתפים חדשים בהתייעצות עם המורה.

ענת אשד | מפסלת בחומרים שונים ומציירת בשמן. למדה אמנות בארה"בCarnegie-Mellon University, מורה ותיקה לציור ופיסול. חיה ויוצרת במוצא עילית.

 

מבוא לפיסול והדפסת תלת ממד

בהנחיית גל קינן

שלישי 13:30-16:30  סמסטר א', 14 מפגשים

שכר לימוד: 1800 ₪  כולל הדפסה חד פעמית של פסל

*קורס פתוח לקהל הרחב במסגרת המסלול ללימודי אמנות

בשנים האחרונות מתרחשת מהפכה בצורה שבה אנו חושבים ויוצרים תלת ממד. היכולת של כל אדם ליצור עיצובים ייחודיים במחשב ולהדפיס לכדי אובייקט הקיים במציאות מאפשרת דמוקרטיזציה של ייצור. כל אחד מאתנו הוא גם יצרן וגם צרכן – "יצרכן".

הקורס יאפשר לכל לומד לרכוש יכולות בתכנון וייצור תלת ממד תוך דגש על התנסות מעשית וביטוי היצירתיות האישית. לאורך הקורס יתנסה כל לומד בטכניקת הדפסה תלת ממדית וכן ילמד כלים למידול בתלת ממד. המשתתפים יעבדו בתוכנות מידול חינמיות המאפשרות יישום תלת ממדי של רעיון צורני וכן יתנסו בהדפסת העבודות באמצעות מדפסת תלת ממד במרכז פאבלאב.

גל קינן | בוגרת תואר ראשון ושני ללמודי אמנות באקדמיה לאמנות בצלאל, ולימודי התוכנית הגבוהה לאמנות בהולנד – Rijks Akademie van Beeldende Kunsten. סיימה לימודי אנימציה תלת ממדית בבית הספר – Animation Mentor. הציגה בגלריות ובמוזיאונים בארץ ובעולם ביניהם במוזיאון לאמנות מודרנית באמסטרדם ומוזיאון תל אביב.

 

~שישי בקוביה~

מרתון רישום מודל

שישי 9:00-13:00 אחת לשבועיים

מסורת ציור מודל בבוקר שישי. מודל חי, כיבוד ואווירה טובה. המפגש נועד לשכלל את הפרקטיקה הציורית ולאפשר תרגול חופשי למשתתפים.

מחיר לכל המפגשים (14): 1000₪

כרטיסיה (עשר כניסות): 600₪

הרשמה טלפונית על בסיס מקום פנוי : 65 ₪

 

~מדיה דיגיטלית~

פוטושופ  – עיבוד תמונה במחשב

בהנחיית ערן צירמן

7 מפגשים x 5 שעות | 35 שעות לימוד

ראשון/שני 8:30-12:30

רביעי/חמישי 17:00-21:00

שכר לימוד: 1960 ₪

לפרטים 0507278405

קורס מעמיק בפוטושופ, התוכנה הפופולרית והמובילה בעולם  בתחום עיצוב ועיבוד תמונה, המאפשרת לנו להפוך ליוצרים במעבדת צילום פרטית. נלמד לבצע תיקוני צבע וחשיפה, לשפץ ולטפל בתמונות ישנות, ליצור קולאז'ים, אפקטים ופילטרים. נתנסה בעיצוב באנרים למדיות חברתיות ובבניית אלבומים דיגיטאליים .העבודה בקורס מתנהלת בקבוצות קטנות, כל תלמיד בעמדת מחשב אישית.

 

גרפיקה ממוחשבת

בהנחיית ערן צירמן

230 שעות לימוד, יום בשבוע

ראשון/שני 8:30-12:30

רביעי/חמישי 17:00-21:00

שכר לימוד: 9,600 ₪

לפרטים 0507278405

קורס מקיף המשלב לימוד תוכנות גרפיות, עיצוב גרפי ועיצוב בסביבת אינטרנט. הקניית יסודות בעיצוב, קומפוזיציה וטיפוגרפיה , כולל סדנאות הפקה והבאה לדפוס. הקורס מתמקד בלימוד טכני של התוכנות בשילוב סדנאות עיצוב ומשלב עיצוב לוגיים, מודעות, מיתוג, ותדמית. נלמד גישות לעיצוב ספרים ומגזינים, לעיצוב למדיות חברתיות ועיצוב אתרים. במהלך הקורס נתמקד בהכנת תיק עבודות ובניית אתר לפרסום אישי.

העבודה בקורס מתנהלת בקבוצות קטנות, כל תלמיד בעמדת מחשב אישית.

ערן צירמן | מעצב גרפי ,בעליו של סטודיו לעיצוב גרפי, ומורה ותיק בתחום. מתמחה בהדרכות גרפיות לציבור הרחב, בתי ספר, מעצבים ובתי דפוס.

 

~צילום | וידאו~

קורסים בהנחיית "צילום בעם"

מנחים: דיוי בראל, איתי נדב | מייסדי צילום בעם. בוגרי המחלקה לצילום במכללת הדסה. אמנים ומורים לצילום.

לפרטים נוספים אתר צילום בעם : www.zilumbaam.com

לעידכון מפורט של ימים ושעות : צילום בעם 036247695

   

צילום למתחילים 

בהנחיית איתי נדב

ימי שלישי 19:00-21:30 (פתיחת מחזור הבא ב-5.9)
ימי חמישי 19:00-21:30 (פתיחת מחזור הבא ב-26.10)
14 מפגשים

שכר לימוד: 2100 ₪

קורס צילום למתחילים משלב למידת טכניקה ומיומנות לצד יצירתיות והבעה אישית. השיעורים כוללים לימודי טכנולוגיה של הצילום, תרגולים מעשיים ודיון בעבודות של משתתפי הקורס והרצאות של צלמים אורחים. הקורס כולל סיורי צילום במקומות מעוררי השראה בירושלים, אחת הערים המרתקות בעולם.

למידע נוסף: קורס צילום בירושלים

 

צילום למתקדמים 

בהנחיית איתי נדב

8 מפגשים, 3 שעות

שכר לימוד: 1,800 ₪

מטרת הקורס היא להעמיק את הידע, ההבנה והניסיון המעשי באור, בקומפוזיציה, ובעיבוד תמונה. במהלך הקורס ירכשו המשתתפים כלים תיאורטיים ומעשיים אשר יאפשרו להם להרחיב ולדייק מיומנויות טכניות, לפתח יכולת ויזואלית וראיה צילומית, ולהשתמש בטכניקות עיבוד מתקדמות ליצירת צילום מטופל. הקורס מורכב מהרצאות תיאורטיות, תירגולים מעשיים, סיורי צילום, וניתוח עבודות משתתפי הקורס.

למידע נוסף: קורס צילום למתקדמים בירושלים

 

השפה הצילומית – ביטוי אישי בצילום      

בהנחיית דיוי בראל

ימי שני 19:00-22:00, 15 מפגשים

שכר לימוד: 2,520 ₪

מטרת הקורס היא פיתוח שפה אישית ושיכלול יכולת הביטוי בצילום. המפגשים כוללים לימוד וחקירה של המרכיבים החזותיים, הטכניים, הרגשיים, הרעיוניים והאינטואיטיביים של השפה הצילומית, כמו גם חשיפה לגישות וסגנונות בצילום, התנסות בז'אנרים השונים וניתוח עבודותיהם של משתתפי הקורס. המשתתפים יעבדו על פרויקטים אישיים ויתנסו בשלבי העבודה השונים עד להצגת פרויקט גמר: החל מצילום נושא אישי, דרך בחירת הצילומים, עריכה ובניית סדרה צילומית, ועד לאופני תצוגה ותלייה.

למידע נוסף: קורס צילום בירושלים –  קורס השפה הצילומית-ביטוי אישי בצילום.

 

דרך הצילום

בהנחיית גליה גור זאב

הקורס כבר מלא, ניתן להירשם בהמתנה

שלישי 13:30-15:30, 14 מפגשים במחצית השנייה של השנה.

שכר לימוד : 1600 ₪

*קורס פתוח לקהל הרחב במסגרת המסלול ללימודי אמנות

הצילום הינו שפה חזותית וכלי ביטוי דרכו עוברים מסרים, רגשות, דעות וביקורת. מטרת הקורס היא רכישת כלים להבנה ושימוש בשפת הצילום.

נבחן את ארגז הכלים העומד לרשות הצלם. נשכלל ונחדד את  אופני ההתבוננות ואת היכולת לקרוא את הדימוי הצילומי. נלמד כלים לבניית הפריים הצילומי באמצעות אור, קומפוזיציה, חדות וטשטוש, זוויות ראיה, צבעוניות וסגנון. נבנה סדרת צילומים המבטאת את הרעיונות אותם נרצה להביע. נתרגל בניית סיפור דרך לכידת המציאות או בריאת מציאות מבוימת. נבחן את אופני התצוגה של צילומים, ונתרגל נושאים כמו : טבע דומם, פורטרטים, צילום נוף וצילום תיעודי. נדון בעבודות של מגוון צלמים מתקופות שונות מהארץ ומהעולם. הקורס כולל הרצאות ותרגילים להגשה.

גליה גור זאב | צלמת ואוצרת. בוגרת המחלקה לצילום בבצלאל. הציגה תערוכות יחיד בארץ ובעולם. זוכת פרס קונסטנטינר לצילום (2002). עבודותיה נמצאות בין השאר באוספים של מוזיאון תל אביב לאמנות ומוזיאון ישראל.

 

וידאו-ארט

בהנחיית: הדסה גולדויכט

שלישי 9:00-12:30, 28 מפגשים

שכר לימוד: 3,000 ₪

*קורס פתוח לקהל הרחב במסגרת המסלול ללימודי אמנות
אמנות הוידאו תופסת מקום הולך וגדל בשדה האמנות ומכילה את האפשרות ליצירה בין תחומית המשלבת תחומי עשייה רבים – מפיסול ועד צילום, מיצג וציור. סדנה אינטנסיבית זו תאפשר למשתתפים כלים ליצירת וידאו ארט (צילום וידאו ועריכה) תוך התנסויות מעשיות בוידאו, החל מעבודה בין תחומית ועד ליצירה במרחב הציבורי.

המשתתפים יעבדו על פרויקטים אישיים לאורך הסדנה בדרך ליצירת גוף עבודות משמעותי ומעמיק, ובמקביל יחשפו לעבודות וידאו משמעותיות שנעשו בארץ ובחו"ל החל משנות השבעים ועד היום. הקורס מיועד למעונינים להתנסות ביצירת וידאו, ולאמנים בתחומי הציור והפיסול המעוניינים לשלב עשייה בין תחומית בעבודתם. הסדנה מתאימה למתחילים ולמתקדמים כאחד.

הדסה גולדויכט | אמנית וידאו ומיצב. בוגרת תואר ראשון  ב  Rhode Island School of  Design –  ותואר שני ב  School of Visual Arts בניו יורק. עבודותיה הוצגו במוזיאון ישראל, במוזיאון הקווריני סטמפליה בונציה, במוזיאון היהודי בניו יורק ובמקומות רבים נוספים.

 

הפדגוגיה המשחררת של המיצג

מנחה: דן אורימיאן בליווי אמנים אורחים

הקורס כבר מלא, ניתן להירשם בהמתנה

שלישי  17:00-19:30 סמסטר א'

שכר לימוד: 1,500 ₪

*קורס פתוח לקהל הרחב במסגרת המסלול ללימודי אמנות

אמנות המיצג/פרפורמנס היא השפיץ של האוונגרד. חומקת מכל הגדרה חד מימדית וחתרנית במהותה היא שואפת לפרוץ את גבולות המדיום המסורתי ולהפיל גדרות בין במה לקהל, בין מציג לצופה, בין מורה לתלמיד ובין האמן לחברה.

בקורס זה נשלב בין תיאוריה למעשה: נצפה בעבודות מיצג משמעותיות משנות ה60' ועד היום, נדון בהם ובטקסטים רלוונטיים. נתנסה בתרגילי מיצג ראשוניים, 'מיקרו-פרפורמנסים', ונשכלל אמירה עד לעבודה על מיצגים אישיים וקבוצתיים מורכבים יותר, אותם נציג בסיום הקורס. במהלך הקורס נארח בסדנה אמנים מובילים מתחום המיצג, שישתפו מנסיונם וינחו את המשתתפים ברמה הקבוצתית והאישית.

אין כל צורך בהתנסות מוקדמת.

דן אורימיאן | אמן ומנהל אמנותי בקוביה. בוגר תואר ראשון ושני במחלקה לאמנות בבצלאל. בוגר הסטודיו למשחק של ניסן נתיב. עבודותיו הוצגו בתערוכות רבות בארץ, ביניהן במוזיאון ישראל ומוזיאון חיפה.

 

 

 

מודעות פרסומת