לימודי חוץ – קורסים

שנת הלימודים מתחילה ב-7/10/18

רישום וציור

פנים, חדר, דמות // בהנחיית מאיר אפלפלד
ראשון 13:00-9:00
28 מפגשים. מפגש פתיחה: 7.10.18
שכר לימוד: 3600 ₪, לא כולל חומרים

חקר דמות האדם דרך המדיום הפלסטי הינו מרתק וקורא תיגר על קיומה של משנה סדורה בכול הקשור לפרקטיקה הציורית. הרצון לחזור ולעסוק בדמות האדם הוא רצון מורכב עבור הצייר העכשווי. בקורס זה נעסוק בנושאי ציור דמות בתוך חדר (interior) הכוללים גם אלמנטים של טבע דומם וחלל. נרשום ונצייר במדיומים שונים מתוך מודעות לאמנות העבר וחקר המתח הקיים בציור בין דמות וחפץ בחלל ובין הפרט לשלם. הקורס מתאים לבעלי ניסיון בציור המעוניינים בתרגול רציני ומאתגר. המפגשים כוללים עבודה מול מודל בלבוש.
מאיר אפלפלד | בוגר Byam Shaw School of Art והאקדמיה המלכותיתבלונדון. הציג מעבודותיו בגלריה גורדון, ארטספייס, רוטשילד אמנות והגלריה האוניברסיטאית בתל אביב. חי ויוצר בירושלים.

שעתוק בשחור לבן // בהנחיית סיגל צברי
ראשון 16:30-14:00
20 מפגשים. מפגש פתיחה: 7.10.18
שכר לימוד: 2500 ₪, לא כולל חומרים

קורס זה כולו הזמנה לחקור יצירות מופת באופן אקטיבי של פירוק גאומטרי, הבנת קומפוזיציות, חושניות של טקסטורות והעתקה בעזרת כלי רישום שונים — עפרון גרפיט, עפרון לבן ופחם. העבודה נעשית באמצעות התבוננות ברפרודוקציות.

בעין צעירה // בהנחיית סיגל צברי
ראשון 20:00-17:30
20 מפגשים. מפגש פתיחה: 7.10.18
שכר לימוד: 2300 ₪, כולל חומרים

קורס לנוער בגילאי 17-11 הפותח שער לעולם הציור, עם הקשבה רבה לעולם הפנימי והיצירתי של כל אחד ואחת. נכיר ונתנסה בטכניקות שונות כמו רישום בעיפרון, גיר, עיפרון לבן, קולאז' וצבע שמן. הקורס מפתח מיומנויות אלה תוך כדי התבוננות בטבע דומם, מודל לבוש ודיאלוג עם יצירות מופת.

סלון ציור — רישום וציור למתחילים // בהנחיית אלה כהן ונסובר
ראשון 21:00-17:00
20 מפגשים. מפגש פתיחה: 10.3.19
שכר לימוד: 2500 ₪, לא כולל חומרים

בקורס זה נלמד את יסודות הרישום והציור תוך התבוננות בסגנונות ציור מהמסורתי ועד העכשווי. חלקו הראשון של הקורס יתמקד ביסודות הרישום. בעבודה בעפרונות ובפחם נבחן מושגי יסוד של קו, כתם, צורה, קומפוזיציה ותנועה. בחלקו השני של הקורס נעבוד בצבעי שמן. נתרגל עבודה בצבעי יסוד ובצבעים משלימים ליצירת עומק והצללה, נעבוד על ערבובי צבעים ונלמד להכין מצעים שונים לציור. במהלך הקורס נרשום ונצייר מול טבע דומם, יצירות מופת ומודל חי.

מעברים בקו, צורה וצבע // בהנחיית סיגל צברי
קבוצת בוקר: שני 14:00-9:00
קבוצת ערב: שני 20:00-15:00
28 מפגשים. מפגש פתיחה 8.10.18
שכר לימוד: 5700 ₪, לא כולל חומרים

קורס זה יעסוק בשלושה פרקים משמעותיים ברישום וציור, אותם נחקור לאורך השנה:
נעמיק אל יסודות הרישום. נבין את בסיס השפה הציורית על ידי חשיבה גאומטרית המועברת מהמרחב התלת ממדי אל המרחב הדו ממדי. נרשום בפחם ועפרונות גרפיט על נייר ונתנסה בייחודיות שבמדיומים השונים.
נתרגל את אמנות הקולאז' כמדיום שנע בין תפיסה אבסטרקטית לבין הרצון לדייק ובין הדמיון והחופש לבחור ולהרגיש. נתנסה בעבודה מול טבע דומם ודמות לבושה וכן בהתבוננות בחלל הנשקף מבעד למראה או לחלון. בעזרת הפלטה הטונאלית והצבעונית נגלה את מגוון
האפשרויות הגלומות בנייר ובמספריים.
נצייר בצבעי שמן, נשים דגש על איכויות של ציור ממושך ועל בניית ציור מפוזה ארוכה מול מודל עירום. הקורס מתאים למתחילים וממשיכים כאחד.
סיגל צברי | למדה במכון אבני תל־אביב, זוכת פרס שיף לאמנות פיגורטיבית־ריאליסטית. לימדה בסדנא לציור ורישום ירושלים (JSS), ובמכון לאמנות חזותית בפתח תקוה. מלמדת זו השנה השמינית בתכנית קיץ באיטליה. חיה ויוצרת בראשון לציון.

רישום וציור למתקדמים במרכז ג'ינוגלי לאמנות*// בהנחיית אלה כהן ונסובר

שני 13:00-9:00
28 מפגשים. מפגש פתיחה: 8.10.18
שכר לימוד: 3550 ₪, לא כולל חומרים
*הקורס יתקיים במרכז ג'ינוגלי לאמנות, רחוב טוביה 3

בקורס זה נתמקד בפרויקטים אישיים ברישום וציור. נבחן יחד שאלות ציוריות ורעיוניות, נעמוד על הקשר בין צורה ותוכן ונגלה אילו כלים הבעתיים מאפשר לנו הציור. נפתח את השנה בשיעורי רישום לריענון ההתבוננות ולשחרור היד ומשם נמשיך למספר תרגילים קבוצתיים קונספטואליים. במהלך הקורס נבחן השראות מעולם הציור ונצא למספר סיורים בתערוכות. בהמשך העבודה תעשה פרטנית יותר ותתמקד במהלך אישי בצבעי שמן.
אלה כהן ונסובר | ציירת, בוגרת המחלקה לאמנות בצלאל. סטודנטית לתואר שני MFA באוניברסיטת חיפה. יוזמת ואוצרת פרויקטים אמנותיים. עובדת בסדנאות האמנים של הגלריה החדשה בטדי, ירושלים.

מרישום לצבע — מלאכת הציור // בהנחיית שולמית ניר
שלישי 22:00-19:00
30 מפגשים. מפגש פתיחה: 9.10.18
שכר לימוד: 3,400 ₪, לא כולל חומרים
קורס זה מיועד למי שרוצה לצייר: למתחילים המעוניינים בקבלת בסיס טכני ורעיוני ולתלמידים ותיקים המעוניינים להתמקד בפרויקט אישי בציור. במחצית הראשונה של הקורס נתמקד ברישום בפחם כהכנה לחשיבה ציורית. נתמודד עם הפער בין העין ליד ונלמד מדידה, קו, כתם, אור וצל, ראיה ציורית מופשטת ועוד. המעבר לציור בצבעי שמן יהיה לקראת תחילת המחצית השנייה של השנה כהמשך ישיר וטבעי. הלימוד יתבסס על ציור מהתבוננות בטבע דומם, מודל, דיוקנאות, תרגול העתקות של ציורי מופת ובחירות אישיות.
שולמית ניר | בוגרת בצלאל, הסדנא לרישום וציור ירושלים בהנחיית ישראל הרשברג והסלייד בלונדון. חיה ויוצרת בבית העמק.

על הגלוי והנסתר בציור // בהנחיית עדנה אוחנה
רביעי 13:30-9:30
20 מפגשים.
מחזור א' מפגש פתיחה: 10.10.18; מחזור ב' מפגש פתיחה: 6.3.19
שכר לימוד: 2,800 ₪ (5,000 ₪ ללומדים שני סמסטרים), לא כולל חומרים

בקורס סטודיו זה נתרגל דרכי התבוננות המשלבות בתוכָן הקניית ידע טכני של יסודות הציור ובוחנות אופני ייצוג בציור. במהלך הקורס נכיר את יסודות הצבע, נתנסה בטכניקות שונות ברישום בפחם, גרפיט ודיו, נבחן נקודות מוצא לציור רעיוני ונפתח תהליכי עבודה. עיקר העבודה בכיתה יהיה בצבעי שמן. הקורס מבוסס על תרגילים בכיתה, משוב ודיון מדי שבוע. לאלו יתלוו הרצאות על ציירים בארץ ובעולם. הקורס כולל מפגשי ציור של מודל עירום.
עדנה אוחנה | ראש המסלול ללימודי אמנות בקוביה, בוגרת תואר ראשון במחלקה לעיצוב קרמי בצלאל, ותואר שני במחלקה לאמנות בצלאל. השתתפה בתערוכות רבות בארץ ובעולם, הציגה במוזיאון ישראל, במוזיאון חיפה לאמנות, ובמוזיאון תל אביב לאמנות. זוכת פרס עידוד היצירה מטעם משרד התרבות.

סטודיו פתוח בהנחיה אישית // בהנחיית עדינה ינאי
רביעי 13:00-9:30
28 מפגשים. שיעור פתיחה: 10.10.18
שכר לימוד: 3500 ₪, לא כולל חומרים

קורס ציור זה מיועד לתלמידים מתקדמים המעוניינים להמשיך לצייר באופן עצמאי תוך הכוונה מקצועית ורעיונית. המשתתפים עובדים בחומרים על פי בחירתם : שמן, מים, גירים, פסטל ועוד, ומקבלים הדרכה בטכניקות הצבע השונות. נעסוק בהתבוננות ובמעבר מתלת מימד לדו מימד, במעבר ממציאות להפשטה, בנושאים שונים מעולם האמנות ומחומרים מבחירה אישית.
הקורס כולל מפגשי ציור של מודל עירום. בכל שיעור תהיה ביקורת עבודות ודיון פתוח לכולם.      עדינה ינאי | ציירת פעילה בוגרת בצלאל, מורה ותיקה במוזיאון ישראל.

תיק עבודות // בהנחיית עדנה אוחנה
רביעי 19:00-16:00
10 מפגשים. מפגש פתיחה: 10.10.18
שכר לימוד: 1,800 ₪, כולל חומרים

קורס זה מיועד למעוניינים לגבש תיק עבודות איכותי ומגוון כהכנה ללימודים גבוהים ולפתוח דלת לחשיבה רעיונית ותהליך יצירתי. במהלך הקורס נתנסה בעבודה בטכניקות וחומרים שונים ברישום, ציור ופיסול. נתרגל עבודה ברישום ריאליסטי ורישום רעיוני, נכיר את יסודות הצבע ונתנסה בציור בצבעי גואש, פסטל ושמן. נבין את בסיס העבודה בתלת מימד, נפסל בחומרים שונים ונבחן כיצד החומר משרת את הרעיון. הקורס ילווה בעבודות בית שיוצגו למשוב בכיתה.

בין העין ליד לגוף — 10 טכניקות ברישום // בהנחיית עדנה אוחנה
רביעי 19:00-16:00
10 מפגשים. מפגש פתיחה: 19.12.18
שכר לימוד: 1800 ₪, כולל חומרים

הרישום הפך במרוצת הדורות מכלי עזר לציור למדיום עצמאי וכלי לביטוי אישי לתהליכי יצירה מורכבים. בקורס זה, נלמד טכניקות רישום רבות ומגוונות. נפתח קשר עין יד, נתנסה ברישום בהתבוננות איטית, ברישום טכני וברישום חופשי. נרשום בעפרונות, פחם , דיו, גרפיט ונתנסה בתחריט. הקורס ילווה בהכרות עם עבודות של אמנים שונים וניתוח אופי עבודתם.

סטודיו לציור עכשווי // בהנחיית מאיה ישראל
רביעי 21:30-17:30
14 מפגשים. מפגש פתיחה: 6.3.19
שכר לימוד: 2200 ₪, לא כולל חומרים

קורס זה מתאים למעוניינים בסביבת עבודה של סטודיו וליוצרים המעוניינים לשכלל ולהעמיק את הלמידה לצד פיתוח שפה עצמאית ואישית. במסגרת המפגשים נעסוק ברישום וציור מודל בדגש על התבוננות באנטומיה ובתנועה (ערום חלקי, גבר/אישה). כמו כן נעבוד מצילומים על פיתוח של סדרת עבודות תוך התנסות בחומרים ומצעים שונים — כפחם וגרפיט, פסטל גירי, ציפורן ודיו, טמפרה וצבעי שמן. הקורס כולל שני מפגשים עם אמנים אורחים.
מאיה ישראל | בוגרת תואר שני בבצלאל ולימודי תרפיה באמנות ממכללת דוד־ילין,
זוכת פרס צייר ירושלמי ע"ש שושנה איש־שלום. הציגה מעבודותיה בתערוכות
יחיד וקבוצתיות רבות בארץ ובעולם.

תהיה, גילוי וביטוי אישי בציור // בהנחיית רורי אלוויס
חמישי 13:30-9:00
20 מפגשים. מפגש פתיחה: 11.10.18
שכר לימוד: 3,000 ₪, לא כולל חומרים

בכל מי שרוצה לצייר יש פוטנציאל לעשות זאת ולהצליח. הקורס מיועד לבעלי ניסיון בציור, המעוניינים לפתח את עולמם הפנימי ולשכלל את יכולותיהם הטכניות וכן למתחילים המעוניינים להיכנס לעולם הציור תוך התנסות פעילה וליווי אישי. לתלמידים תינתן מידה רבה של בחירה הן בחומרים והן בנושאי הציור. נתמקד בעבודה אישית ונפגש לשיחה קבוצתית, שתאפשר דיאלוג ורפלקציה בין היוצרים ליצירותיהם ובין חברי הקבוצה. הקורס כולל מפגשי עבודה עם מודל (לבוש ועירום), התבוננות בעבודות של אמנים הרלוונטיים לעבודת התלמידים, ומפגש משותף
במוזיאון.
רורי אלוויס | ציירת ומורה ותיקה לציור במוזיאון ישראל, חיה ויוצרת בעין כרם.

דאבל טראבל — Double Trouble // בהנחיית דינה קופלמן ורעיה מנובלא
חמישי 20:30-16:30
30 מפגשים. מפגש פתיחה: 11.10.18
שכר לימוד: 4200 ש"ח, לא כולל חומרים

קורס זה מיועד לתלמידים מתקדמים עם ניסיון ברישום ובעלי היכרות קודמת עם מסורת הציור, המבקשים לצלול לתהליך של חיפוש וחקירה ולהרחיב את מנעד האפשרויות ודרכי הפעולה העומדות לרשותם ביצירתם. בקורס יחשפו התלמידים לגישות שונות לעיסוק בנושאים ציוריים מובהקים של קו, כתם, צורה, קומפוזיציה, מקצב, טונאליות, צבע, טקסטורות ועוד. נתנסה בחומרים שונים מעפרונות דרך עטים, דיו, פחם גואש ושמן ונבחן אותם על גבי מצעים שונים.
עבודת התלמידים מונחית בגישה המבקשת לקדש את האלמנט המשחקי שביצירה, התנסות בחומרים שונים והגדרת חוקים לפרק זמן מוגבל בלבד. הקורס כולל מספר מפגשי ציור מודל עירום.
דינה קופלמן | למדה בבצלאל ובסדנא לרישום וציור ירושלים (JSS). הציגה מעבודותיה בתערוכות בארץ, יוצרת בסטודיו בחוצות היוצר בירושלים.
רעיה מנובלא | למדה בבצלאל ובסדנא לרישום וציור ירושלים (JSS). הציגה לאחרונה תערוכת יחיד בגלריה ברבור, חיה ויוצרת בירושלים.

ציור צד א // בהנחיית שגיא אזולאי
חמישי 14:00-10:00
10 מפגשים. מפגש פתיחה: 7.3.19
שכר לימוד: 1,800 ₪, לא כולל חומרים

בסדרת מפגשים זו נבנה את הבסיס לעשייה ציורית עכשווית. נלמד כיצד למתוח בד על מסגרת, נמשיך לעבודת סטודיו הכוללת ציור מהתבוננות, רישום ותרגול עם צבעי שמן. מכאן נצא לבחון דרכי פעולה שונות להעשרת השפה הציורית — שימוש בהגבלות טכניות, פירוק והפשטה. נסיים בפרוייקט של ציור מתוך קולאז' שיורכב ממקורות השראה אישיים.

ציור צד ב // בהנחיית שגיא אזולאי
חמישי 14:00-10:00
10 מפגשים. מפגש פתיחה: 13.6.19
שכר לימוד: 1,800 ₪, לא כולל חומרים
* למשתתפים בשתי הסדרות שכר לימוד: ₪ 3,000

הקורס יעסוק בפיתוח עולם הדימויים והשפה הציורית של כל תלמידה ותלמיד דרך צלילה לפרויקטים אישיים מתמשכים. הפרויקט הראשון יעסוק באנימיזם (האנשה) ככלי ייצוגי במיתולוגיות, בתרבויות עתיקות ובאמנות עכשווית. ניישם מתודות הקשורות בנושא באמצעות ציור: נתינת חיים לחפצים דוממים, העברה של תכונות גופניות ורוחניות מבני אדם לעצמים ולהפך. הפרויקט השני יעסוק בבניית מיזנסצנה, מושג הלקוח מעולם התיאטרון והקולנוע המתייחס להעמדה, מיקום של דמויות בחלל, קומפוזיציות מורכבות, צבעוניות ופריימינג. את כל אלה נשאל לטובת בניית ציור אחד גדול ומסכם.
שגיא אזולאי | בוגר תואר ראשון ושני במחלקה לאמנות בבצלאל. זוכה פרס לורן ומיטשל פרסר למצוינות בציור ופרס אסנת מוזס לאמן צעיר. הציג תערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות רבות בגלריות נבחרות ומוזיאונים בארץ.

רישום וציור מתקדמים // בהנחיית רוני טהרלב
ימי שישי 13:00-9:00. 28 מפגשים. מפגש ראשון: 12.10.18
שכר לימוד: 3,700 ₪, לא כולל חומרים

מניסיוני בתחום לימוד הציור מהתבוננות נוכחתי שכאשר נכנסים לתוך עולם הצבע ההתרגשות וההנאה הכרוכות בעבודה עמו, מייצרות הזנחה של יכולות הרישום. משום כך נשלב בקורס שיעורי
צבע ושיעורי רישום. בשיעורי הרישום נתנסה בטכניקות שונות של רישום בעפרון ונקדיש זמן להתבוננות ביצירות של ציירים שונים. בשיעורי הצבע נתרגל התבוננות במודל, פורטרט וטבע דומם בניסיון למצוא שפה אישית. הקורס מיועד לבעלי ניסיון וידע ברישום וציור ירחיב ויפתח את
היכולות הוויזואליות של המשתתפים ובכך יכשירם לשאוב תכנים ויזואליים מהעולם שסביבנו כמו גם מתולדות האמנות. הקורס כולל מפגשי ציור של מודל עירום.
רוני טהרלב | תלמידתו של ישראל הרשברג, מציגה בגלריות ומוזיאונים בארץ ובעולם, זוכת פרס אוסקר הנדלר, פרס ההצגה בתחרות ה־ BP award ופרס בן יצחק של מוזיאון ישראל.

שישי בקוביה
מרתון רישום מודל // בהנחיית רעיה מנובלא ומנחים אורחים
שישי 13:00-9:00 אחת לשבועיים

מסורת ציור מודל בבוקר שישי. מודל חי, כיבוד ואווירה טובה.
המפגש נועד לשכלל את הפרקטיקה הציורית ולאפשר תרגול חופשי למשתתפים.
כרטיסיה (עשר כניסות): 600 ₪
הרשמה טלפונית על בסיס מקום פנוי : 65 ₪

עיצוב קרמי

פיסול ועיצוב קרמי // בהנחיית שולמית עציון
ראשון 13:00-10:00
20 מפגשים.
מחזור א' מפגש פתיחה: 7.10.18
מחזור ב' מפגש פתיחה: 10.3.19
שכר לימוד: 2,700 ₪, כולל חומרים ושריפות קרמיות

הקורס יאפשר היכרות עם החומר הקרמי על מגוון התכונות שהוא מציע: חושניות, ראשוניות, כוח, חופש והבעה. בקורס יילמדו טכניקות בסיסיות בעבודת יד בחומר הקרמי, טכניקות צביעה ויושם דגש על יצירת חוויה רגשית ואסתטית למען ההתפתחות האישית של כל המשתתפים.
מיועד למתחילים ולהעשרת היכולת למתקדמים.
שולמית עציון | עוסקת בפיסול, מיצב צילום ווידאו , בוגרת תואר שני באומנות אוניברסיטת חיפה, בוגרת תואר ראשון במחלקה לעיצוב קרמי בצלאל, מתגוררת ויוצרת בירושלים.

כלי ביטוי — אובניים מתקדמים // בהנחיית ויטה לנסקי זר
ראשון 20:00-16:30
20 מפגשים. מפגש פתיחה: 7.10.18
שכר לימוד: 2,800 ₪, כולל חומרים ושריפות קרמיות

בקורס זה נפתח ונשכלל את מיומנויות העבודה באובניים ונכין כלים המורכבים מכמה חלקים. נעבוד על סדרות של אובייקטים סביב נושא מרכזי בו יבחרו כל תלמיד ותלמידה להתמקד. נחקור את הקשר בין פני השטח לבין הצורה הנפחית. נצא להרפתקה שבסופה ניצור כלים שיהדהדו את הביטוי הייחודי של כל אחד ואחת.
הקורס מתאים לתלמידים בעלי ניסיון בעבודה על אובניים.
ההשתפות בקורס מותנית בשיחה מקדימה עם המורה.

כלי ראשון — אובניים למתחילים // בהנחיית ויטה לנסקי זר
ראשון 20:00-16:30
20 מפגשים. מפגש פתיחה: 10.3.19
שכר לימוד: 2,800 ₪, כולל חומרים ושריפות קרמיות

בקורס זה נלמד צעדים ראשונים בעבודת האובניים ונכיר את תהליך הפיכת החמר הגולמי לכלי מוגמר. נלמד להצמיח את החמר בעזרת האובניים: למרכז, לפתוח ולנפח. נלמד לייצר כלים בצורות שונות. נתנסה בעיבודים צבעוניים שונים של פני השטח ולבסוף נכסה את הכלי בציפוי זכוכיתי (הזיגוג). הקורס מתאים לתלמידים ללא ניסיון או בעלי ניסיון מועט בעבודה על אובניים.
ויטה לנסקי־זר | למדה במחלקה לקרמיקה וזכוכית בבצלאל ובוגרת האוניברסיטה העברית. אמנית פעילה הציגה במספר תערוכות בישראל.
קדרות למתחילים // בהנחיית ליאוניד גוסין
שלישי 13:00-9:30
20 מפגשים. מפגש פתיחה: 9.10.18
שכר לימוד: 2,800 ₪, כולל חומרים ושריפות קרמיות

הקורס יעניק מיומנויות בסיסיות בתחום הקדרות. יחד נתרגל לישה, מרכוז ויצירת צורות בסיסיות באובניים. נמשיך בעיצוב הכלים לאחר הייבוש ונלמד להכינם לשריפה. נכיר חומרים, צבעים וכלי עבודה ייחודיים, נתרגל טכניקות עיטור ונכיר את השימוש בגלזורות. ההנחיה תכלול הסברים על תהליכים טכנולוגיים בקרמיקה והכירות עם הרגלי עבודה נכונים בסטודיו.

קדרות למתקדמים // בהנחיית ליאוניד גוסין
שלישי 13:00-9:30
20 מפגשים. מפגש פתיחה: 5.3.19
שכר לימוד: 2,800 ₪ כולל חומרים ושריפות קרמיות

הקורס מיועד לבעלי ניסיון בעבודה על אבניים המעוניינים לפתח חשיבה יצירתית ועיצובית עם דגש על איכות הצורה והעיטור. נתמקד בשיפור מיומנויות טכניות ונתרגל טכניקות מתקדמות
באובניים. נתנסה בהכנת כלים מורכבים כגון קומקומים וקופסאות עם מכסים ונגלה אצל כל משתתף ומשתתפת שפה צורנית וסגנון אישי.
ליאוניד גוסין | בוגר המחלקה לעיצוב קרמי, בצלאל. מלמד פיסול במדרשה לאמנות, בבית בנימיני ובמכון אבני. חי ויוצר בירושלים.

פיסול

פיסול ראש — בין הפיגורטיבי למופשט // בהנחיית אבנר לוינסון
ראשון 21:00-17:30
12 מפגשים. מפגש פתיחה: 14.10.18
שכר לימוד: 2,000 ₪ כולל חומרים
הראש הוא האיבר המביע בצורה הישירה ביותר את המבע האנושי, את נפש האדם. קורס זה יחולק לשלושה פרויקטים קצרים: נתחיל ביצירת תבליט ראש מדימוי מצולם ונשלב את יסודות הפיסול התלת ממדי עם עקרונות מתחום הרישום הדו ממדי. נמשיך לעבודה על פסל ראש מתוך התבוננות במודל ונסיים בתרגיל הפשטה של ראש בהשראת הקוביזם של פיקאסו. נכיר את מושגי היסוד של שפת הפיסול: אנטומיה, קומפוזיציה, נפח, משטח וחלל. נתנסה בטכניקת צביעה ייחודית לפסלים, נכיר יצירות של גדולי האמנים וכל זאת בחיפוש אחר השפה הייחודית של כל תלמיד ותלמידה. הקורס מיועד לתלמידים בכל הרמות.
אבנר לוינסון | בוגר תואר שני באמנות MFA מבית הספר New York Studio School בניו יורק. מרצה ומלמד בסדנת אמני הקיבוץ ובבית בנימיני בתל אביב. הציג בתערוכות רבות בארץ ובעולם, חי ויוצר בניו יורק ובתל אביב.

פיסול גוף האדם // בהנחיית עמנואל גלמן
רביעי 21:30-18:30
28 מפגשים. מפגש פתיחה: 10.10.18
שכר לימוד: 3,750 ₪ כולל חומרים. לא כולל תשלום למודל.

קורס פיסול קלאסי הפותח למשתתפים צוהר לעולם העשיר של הבנת שפת האמנות התלת־ממדית. הקורס מאפשר למשתתפים להגשים את חלום הביטוי העצמי באמצעות הפיסול. במהלך השנה יקבלו המשתתפים כלים לפסל גוף אדם ולהשתמש בו כחומר אמנותי.
ניצור מתוך התבוננות במודל עירום, נכיר את מבנהו האנטומי של גוף האדם, נלמד שיטות מדידה ושימור הפרופורציות בהקטנה/הגדלה, נפסל יש מאין בחומרים רכים, נכיר שיטות שימור של יצירה פיסולית: יציקה ושריפה בתנור, נבנה קונסטרוקציות, נסקור את תולדות הפיסול של גוף האדם ונתנסה בביקורת יצירות פיסוליות. הקורס מיועד למתחילים ולאלה שהתנסו בעבר בפיסול קרמי ו/או בטכניקות של יציקה.
עמנואל גלמן | בוגר לימודי מתמטיקה ותולדות האמנות באוניברסיטה העברית. התמחה בפיסול אצל הפסלים דן גרוסמן וחוה מחותן, והציג בתערוכות יחיד וקבוצתיות בארץ. חי ויוצר ברמת־גן.

מריאליזם לדמיון // בהנחיית ענת אשד
חמישי 21:00-18:00
28 מפגשים, מפגש פתיחה:11.10.18
שכר לימוד: 3,750 ש"ח
הקורס יתרכז בפיתוח התבוננות בעצמים ובמודל עירום ובניסיון לבנותם בצורה ריאליסטית. כל נושא יתפתח מהדימוי הריאליסטי לרעיון דמיוני כשהתהליך ילווה בהתנסות בחומרים ובטכניקות שונות: חימר, רשת, מלט, גבס, סיליקון, יציקות, ריתוך, נייר ועוד.
הקורס מיועד לממשיכים אך פתוח לקבל משתתפים חדשים בהתייעצות עם המורה.
ענת אשד | מפסלת בחומרים שונים ומציירת בשמן. למדה אמנות ב־ Carnegie Mellon University בפנסילבניה. מורה ותיקה לציור ופיסול. חיה ויוצרת במוצא עילית.

מבוא לפיסול והדפסת תלת ממד // בהנחיית גל קינן
שישי 13:00-10:00
14 מפגשים. מפגש פתיחה: 19.10.18
שכר לימוד: 1,900 ₪ לא כולל הדפסות

בשנים האחרונות מתרחשת מהפכה בצורה שבה אנו חושבים ויוצרים תלת ממד. היכולת של כל אדם ליצור עיצובים ייחודיים במחשב ולהדפיס לכדי אובייקט הקיים במציאות מאפשרת דמוקרטיזציה של ייצור. הקורס יאפשר לכל לומד לרכוש יכולות בתכנון וייצור תלת ממד תוך דגש על התנסות מעשית וביטוי היצירתיות. לאורך הקורס ירכשו המשתתפים כלים למידול בתלת ממד ועיצוב מסה של צורה. הלמידה תתקיים בחדר המחשבים בקוביה בתוכנות מידול חינמיות
המאפשרות יישום תלת ממדי של רעיון צורני. הדפסות הפסלים יתבצעו על חשבון התלמיד במעבדה חיצונית ואינן חובה. (עלות משוערת לפסל קטן 200 ₪)
גל קינן | בוגרת תואר ראשון ושני ללימודי אמנות באקדמיה לאמנות בצלאל ואקדמיית רייקס לאמנות חזותית בהולנד. סיימה לימודי אנימציה תלת ממדית בבית הספר Animation Mentor . עבודותיה הוצגו בגלריות ובמוזיאונים רבים בארץ ובעולם.

מדיה דיגיטלית

פוטושופ — עיבוד תמונה במחשב // בהנחיית ערן צירמן
8 מפגשים 5 × שעות | 40 שעות לימוד
לפרטים 050-7278405

קורס מעמיק בפוטושופ, התוכנה הפופולרית והמובילה בעולם בתחום עיצוב ועיבוד תמונה, המאפשרת לנו להפוך ליוצרים במעבדת צילום פרטית. נלמד לבצע תיקוני צבע וחשיפה, לשפץ ולטפל בתמונות ישנות, ליצור קולאז'ים, אפקטים ופילטרים. נתנסה בעיצוב באנרים למדיות חברתיות ובבניית אלבומים דיגיטאליים. העבודה בקורס מתנהלת בקבוצות קטנות, כל תלמיד בעמדת מחשב אישית.

גרפיקה ממוחשבת // בהנחיית ערן צירמן
230 שעות לימוד, יום בשבוע
לפרטים 050-7278405

קורס מקיף המשלב לימוד תוכנות גרפיות, עיצוב גרפי ועיצוב בסביבת אינטרנט. הקניית יסודות בעיצוב, קומפוזיציה וטיפוגרפיה, כולל סדנאות הפקה והבאה לדפוס. הקורס מתמקד בלימוד טכני
של התוכנות בשילוב סדנאות עיצוב ומשלב עיצוב לוגיים, מודעות, מיתוג, ותדמית. נלמד גישות לעיצוב ספרים ומגזינים, לעיצוב למדיות חברתיות ועיצוב אתרים. במהלך הקורס נתמקד בהכנת תיק עבודות ובניית אתר לפרסום אישי. העבודה בקורס מתנהלת בקבוצות קטנות, כל תלמיד בעמדת מחשב אישית.

ערן צירמן | מעצב גרפי , בעליו של סטודיו לעיצוב גרפי, ומורה ותיק בתחום. מתמחה בהדרכות גרפיות לציבור הרחב, בתי ספר, מעצבים ובתי דפוס.

צילום | וידאו

קורסי צילום בהנחיית צוות מורי 'צילום בעם'

צילום למתחילים // בהנחיית איתי נדב/שגיא שועלי
14 מפגשים חד־שבועיים
בין השעות 21:30-19:00
שכר לימוד: 2,100 ש"ח

קורס צילום למתחילים המשלב למידת טכניקה ומיומנות לצד יצירתיות והבעה אישית. השיעורים כוללים לימודי טכנולוגיה של הצילום, סיורי צילום בשטח, תרגולים מעשיים, דיון וניתוח עבודות
של משתתפי הקורס והרצאות של צלמים אורחים. בנוסף להקניית עקרונות הצילום ויכולת שליטה במצלמה, אנו רואים חשיבות רבה בפיתוח השפה האישית של כל משתתף.
ציוד נדרש: מצלמה דיגיטלית עם אפשרות שליטה בצמצם ובתריס.

קורס השפה הצילומית — ביטוי אישי בצילום // בהנחיית דיוי בראל
15 מפגשים חד־שבועיים בין השעות 22:00-19:00 .
שכר לימוד: 2450 ש"ח

מטרת הקורס היא פיתוח שפה אישית ושיכלול יכולת הביטוי בצילום. המפגשים כוללים לימוד וחקירה של המרכיבים הויזואליים, הטכניים, התיאורטיים והאינטואיטיביים של השפה הצילומית, חשיפה לגישות וסגנונות בצילום, התנסות בז'אנרים השונים וניתוח עבודותיהם של המשתתפים. במהלך הקורס יעבדו המשתתפים על פרויקטים אישיים ויתנסו בשלבי העבודה השונים — צילום מתמשך של נושא אישי, בחירת הצילומים, עריכה ובניית סדרה, אופני תצוגה ותלייה, המסיימים יציגו מעבודותיהם בגלריית הקוביה.

קורס צילום למתקדמים // בהנחיית איתי נדב
8 מפגשים חד־שבועיים בין השעות 22:00-19:00
שכר לימוד: 1,800 ש"ח

מטרת קורס צילום למתקדמים היא להעמיק את הידע, ההבנה והניסיון המעשי באור, בקומפוזיציה ובעיבוד תמונה. במהלך הקורס ירכשו המשתתפים כלים תיאורטיים ומעשיים אשר יאפשרו להם
להרחיב ולדייק מיומנויות טכניות, לפתח יכולת ויזואלית וראיה צילומית, ולהשתמש בטכניקות עיבוד מתקדמות ליצירת צילום מטופל. הקורס מורכב מהרצאות תיאורטיות, תרגולים מעשיים, סיורי צילום, וניתוח עבודות משתתפי הקורס.
צילום בעם | בית ספר עצמאי לצילום הוקם בשנת 2006 ע"י דיוי בראל ושגיא שועלי, צמד אמנים בוגרי המחלקה לצילום במכללת הדסה, ירושלים. סגל ההוראה של צילום בעם מורכב מצלמים פעילים ואמנים יוצרים מהמובילים בתחומם.

*לפרטים נוספים ועדכון בתאריכי פתיחה לקורסים בקרו באתר צילום בעם:
http://www.zilumbaam.com
או צרו קשר בטלפון 03-6247695

קורס עריכת וידאו // בהנחיית עמית בוימל
ראשון 18:30-16:00
8 מפגשים. מפגש פתיחה: 9.12.18
שכר לימוד: 1,100 ₪
* קורס זה מומלץ כקורס הכנה לקורס וידאו.

קורס זה מוקדש להקניית כלים לעריכת וידאו מקצועית, באוריינטציה ודגש על עריכה לצרכים אמנותיים ועבודות וידאו־ארט. בקורס נעבוד עם תוכנות עריכה חינמיות זמינות בחדר המחשבים של הקוביה, כאלו שנוכל להמשיך ולתרגל עבודה עליהם גם בבית. נלמד כיצד לייבא את חומרי הווידאו המצולמים למחשב, לערוך אותם לסרט או יצירת ווידאו ולייצא את הסרט כקובץ סופי וערוך. נתנסה בחיבור קטעי מוזיקה וסאונד לווידאו, הוספת כתוביות, תמונות סטילס וגרפיקה, כל
אלו בכדי לרכוש עצמאות וידע מספק בכל מה שנחוץ לעריכת וידאו לפרויקטים אישיים בעתיד.
אין צורך בידע קודם בעריכה. רצויה הכרות בסיסית מוקדמת עם עבודה בסביבת מחשב.
עמית בוימל | אמן, עורך וידאו ומספק שירותי מולטימדיה לתצוגת וידאו בתערוכות. בוגר המחלקה לצילום ומדיה דיגיטלית במכללת הדסה. הציג במספר תערוכות משותפות.

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

מודעות פרסומת